Miguel Cotto Neto vrijednost: Wiki, oženjen, porodica, vjenčanje, plata, braća i sestre

Anonim

Neto vrijednost Miguela Cottoa je 25 miliona dolara

Miguel Cotto Wiki Biografija

Miguel Cotto je uspješan bokser, koji je odigrao ukupno 43 borbe i osvojio 39 od njih. Miguel se smatra jednim od najuspješnijih portorikanskih boksera. Tokom svoje karijere osvojio je WBO prvenstvo u poluteškoj kategoriji, WBA prvenstvo u poluteškoj kategoriji, The Ring prvak u srednjoj kategoriji i mnoge druge turnire. Miguel je još prilično mlad i nastavlja karijeru, tako da postoji šansa da u budućnosti osvoji još više titula. Ako uzmete u obzir koliko je Miguel Cotto bogat, moglo bi se reći da je Miguelova neto vrijednost 25 miliona dolara. U bliskoj budućnosti bi mogao postati još veći jer je Miguel još uvijek vrlo uspješan i stječe mnoga priznanja.

Miguel Cotto neto vrijednost od 25 miliona dolara

Miguel Angel Cotto Vazquez, svijetu poznatiji kao Miguel Cotto, rođen je 1980. godine na Rhode Islandu. Miguel je počeo trenirati kada je još bio mali dječak. Njegov naporan rad omogućio mu je da postane jedan od najboljih boraca amatera. Miguel je učestvovao na različitim turnirima, kao što su “The 1998 Junior World Championships”, “Pan American Games”, “Boxing World Championship” i drugi. Cotto je postigao zaista dobre rezultate na ovim turnirima i to ga je učinilo hvaljenijim i zapaženijim. Neto vrijednost Miguela Cottoa također je počela rasti.

Uprkos uspehu koji je postigao, Migel je 2001. godine doživeo veoma tešku povredu. Slomio je ruku i to je bila velika pretnja njegovoj karijeri profesionalnog boksera. Srećom, Cottto se uspio oporaviti i vratio boksu i uspješno učestvovao u nekoliko borbi. Korak po korak Miguelova neto vrijednost je rasla. 2004. Cotto se borio sa Kelsonom Pintom i osvojio juniorsko prvenstvo Svjetske boksačke organizacije u poluteškoj kategoriji. Miguel je mogao braniti svoju titulu više godina. 2006. prešao je u polutešku kategoriju i osvojio prvenstvo Svjetske boksačke asocijacije u poluteškoj kategoriji.

2010. ponovo je promijenio svoju diviziju u polusrednju i tu se borio sa borcima kao što su Yuri Foreman, Ricardo Mayorga, Antonio Margarito, Floyd Mayweather, Jr. i drugi. 2014. Cotto je postao prvi portorikanski bokser, osvojio je svjetske titule u četiri različite težinske kategorije. Ovo je također doprinijelo neto vrijednosti Miguela Cottoa. Ako govorimo o njegovom privatnom životu, moglo bi se reći da je oženjen Mellisom Guzman i oboje imaju dvoje djece. Pored ovoga, Cotto ima još jedno dijete sa drugom ženom. Miguel je također vlasnik “Promociones Miguel Cotto” i “El Angel”.

Konačno, moglo bi se reći da je Miguel Cotto jedan od najuspješnijih savremenih boksera. Iako je još prilično mlad, već je dosta postigao i ne planira uskoro napustiti boks. Kao što je već spomenuto, postoji velika šansa da će neto vrijednost Miguela Cottoa postati još veća. Bez sumnje, Miguel je veoma vredan čovek i verovatno će osvojiti još mnogo borbi i turnira u budućnosti. Njegovi fanovi će sigurno moći vidjeti njegove nevjerovatne borilačke vještine u bliskoj budućnosti.