Marcus Rashford Neto vrijednost: Wiki, oženjen, porodica, vjenčanje, plata, braća i sestre

Marcus Rashford Wiki Biografija

Marcus Rashford je rođen 31. oktobra 1997. u Wythenshaweu, Manchester, Engleska, i poznat je kao fudbaler (fudbalski) igrač, koji igra za istaknuti tim engleske Premijer lige (EPL) Manchester United.

Dakle, koliko je Marcus Rashford bogat početkom 2018. Prema mjerodavnim izvorima, ovaj fudbaler ima neto vrijednost od 91 milion dolara, a bogatstvo je steklo trogodišnjom seniorskom karijerom u pomenutoj oblasti.

Marcus Rashford neto vrijednost 91 milion dolara

Rašford je navodno bio zainteresovan za igranje fudbala od malih nogu, a sa pet godina počeo je da igra za Fletcher Moss Rangers. Dvije godine kasnije postao je član akademskog sistema u Manchester Unitedu, te je napredovao kroz starosne timove sve dok 2015. nije bio na klupi prvog tima, a 2016. je bio dodatak Manchester Unitedu, igrajući za njih. u UEFA Ligi Evrope u 32nd kolu, protiv Midtjyllanda. Rashford je počeo da igra na poziciji Anthonyja Martiala, nakon što se Marsijal povredio na zagrevanju, i počeo je da ostvaruje dobre rezultate od samog početka, pošto je u svojoj debitantskoj utakmici postigao dva gola, što je bio značajan dodatak njegovom timu koji je pobedio sa 5 – 1 rezultat; svojim nastupom postao je najmlađi strijelac ikada u evropskom takmičenju. Marcus je nastavio da učestvuje u Premijer ligi, u utakmici protiv Arsenala, postigavši ponovo dva gola – i takođe pruživši asistenciju svom timu tokom te utakmice – postavši treći najmlađi strelac Junajteda u Premijer ligi. U martu 2016. godine ostvario je još jedan zapažen učinak, jer je postigao jedini gol u derbiju Mančestera, sa 18 godina postavši najmlađi strelac u derbiju u Mančesteru u eri Premijer lige. Postigavši nevjerovatne rezultate, završio je sezonu 2015-16 nagrađen sa Jimmy Murphy mladim igračem godine, tako da je Rashfordov ugovor sa Manchester Unitedom produžen do 2020. godine, znatno povećavši njegovu neto vrijednost.

Od sezone 2016-17, Marcusu je dao broj 19 od strane Joséa Mourinha, novog menadžera tima. Svoj prvi gol postigao je u avgustu 2016. u utakmici protiv Hull Cityja. U narednih mjesec dana imao je još tri gola, u mečevima protiv Watforda, Northampton Towna i Leicester Cityja. U februaru je osvojio svoj treći trofej, a bio je zamjena u 77. minuti u utakmici protiv Sautemptona, nakon čega je postigao ključni gol u 107.th minut utakmice protiv Anderlechta. Generalno, Rashford je imao još jednu uspješnu sezonu.

U sezoni 2017-18 debitovao je u avgustu u utakmici protiv Real Madrida, u kojoj je njegov tim izgubio 2-1. Krajem decembra Mančester junajted je igrao protiv Barnlija i Marcus je na terenu proveo 90 minuta, ali je meč na kraju završio nerešenim rezultatom 2:2. Početkom 2018. godine proveo je 10 minuta na terenu, u utakmici protiv Strokea, a kasnije je postigao jedan gol u meču protiv Yeovila. Sa sigurnošću se može reći da se naporan rad isplatio ovom mladom fudbaleru, jer se njegove vještine i trud konstantno prepoznaju.

U svom privatnom životu, Marcus ne dijeli mnogo informacija o toj temi – za sada nema čak ni glasina o romantičnim vezama! Aktivan je na društvenim mrežama kao što su Twitter i Instagram, a prati ga 860.000 ljudi na prvom i preko četiri miliona na drugom.